OK
Aktualności

Co najbardziej denerwuje programistów w czasie procesu rekrutacji? Jakie błędy popełniają HRowcy?

Czyżby kobiety były lepszymi programistkami niż mężczyźni?

Jak szybciej i łatwiej znaleźć dobrą pracę? Posiadając portfolio projektów, w których uczestniczyłeś i za które odpowiadałeś.

Zastanawiasz się nad wyborem ścieżki kariery? Chcesz pracować w szeroko rozumianej branży IT i internecie, ale nie wiesz jeszcze w czym tak naprawdę się rozwijać? Kręci cię web?

Programiści zarabiają tysiące złotych. Przynajmniej tak jest w teorii i obiegowej praktyce. Ta teoria sprawdza się tam, gdzie poza nazwą „programista” idą też umiejętności i kompetencje związane z kodowaniem w określonym języku. Niestety, nie wystarczy skończyć studiów o profilu związanym z informatyką, by zarabiać kokosy. 

W opublikowanym niedawno raporcie „Kobiety w IT” zrealizowanym w początkach roku (Hays Poland, Geek Girls Carrots, IAB Polska, Biuro Podróży Reklamy) widać wyraźnie, ze kobiety coraz chętniej pracują w IT – a te, które na taką ścieżkę kariery się zdecydowały są zadowolone ze swoich osiągnieć i – wbrew powszechnej opinii – wcale nie są dyskryminowane ze względu na płeć. 

C czy Java? Który z tych języków wygra 2016 rok? A może czeka nas zaskoczenie i na pierwsze miejsce wysunie się Swift? W który język warto zainwestować jeśli chcesz nieźle zarabiać i nie martwić się ofertami pracy? 

Historia języka PHP sięga aż 1994 roku, kiedy to jego pierwotny twórca, Rasmus Lerdford stworzył zestaw skryptów Perla, służący do monitorowania ruchu internautów na prowadzonej przez niego witrynie internetowej. Zestaw ten nosił nazwę...

Perl jest interpretowanym językiem programowania stworzonym w 1987 roku. Perl to język wieloparadygmatowy...

C++ to język programowania o bardzo ogólnym zakresie potencjalnych zastosowań, język wieloparadygmatowy – proceduralny, obiektowy i generyczny zarazem. Charakterystyczne cechy środowiska C++ to przede wszystkim...

1
2