Programista na wakacjach powinien odpoczywać. Bez tech gadżetów jedna się nie obejdzie. Przedstawiamy pięć zdecydowanie niezbędnych.

Analogowe karty do gry  – z kodem

Grać na komputerze na wakacjach nie będziesz. Nie pozwoli ci na to żona czy dziewczyna. Jeśli jednak zaprosisz ja do wspólnej gry, będzie zadowolona. Pomogą ci w tym analogowe (fuuuj!) karty do gry. „Programming languages card game code:deck” zawierają kod w różnych językach – do prostego Html po Pythona i Jave (w sumie 13 języków). Kupisz je za 14Euro na getdigital.eu

Składana, wodoodporna klawiatura

Naprawdę trudno wyobrazić sobie, że programista nie będzie wcale korzystał z komputera przez całe wakacje. Plaża, piasek, ryzyko zalania klawiatury piwem sprawiają jednak, że potrzebna jest klawiatura do zadań specjalnych – składana, gumowa i podświetlana. Taka jak Bendi Light Up Waterproof Keyboard.

Walizka Smart

Technologicznie zaawansowany geek nie może obejść się bez walizki, która sama się melduje, waży i zabezpiecza. Jest prawie jak Pratchettowski Bagaż (choć nie ma setek nóżek). Bluesmart Smart Suitcase została okrzyknięta najlepszym gadżetem w podróży w 2016 roku. Posiada wbudowany nadajnik GPS, dzięki czemu zawsze wiadomo gdzie jest. Dodatkowo ma wbudowaną wagę by nie płacić za nadbagaż a także cyfrowe zamki, które chronią zawartość przed złodziejami.

Mobilny głośnik

Kupisz taki już za 100 zł – wodo i piasko odporny, mocny i pozwalający na słuchanie muzyki bezpośrednio z telefonu. Must have na plaży czy pod namiotem. Pamiętaj tylko o tym, by ni przeszkadzać innym.

Kurtka optymalizująca bagaż

Skoro masz walizkę która nie pozwoli włożyć więcej niż norma linii lotniczych to – jako porządny programista, który lubi optymalizować – powinieneś mieć kurtkę, która pozwoli na to, by schować w niej wszystkie potrzebne gadżety. Takim modelem jest niewątpliwie Baubax. Kurtka z wbudowanymi 15 gadżetami – od dmuchanej poduszki pod kark i osłony na oczy, po specjalne kieszonki na napój, okulary, rękawiczki, paszport, telefon, a nawet mini kocyk. Jak na razie dostępna jedynie przez KickStarter.

Dodaj komentarz