Programista C++ / Python (Mid/Senior)

Chcesz, aby Twoja praca miała znaczenie? W Enigma SOI zapewniamy bezpieczeństwo Państwu, Instytucji, Obywatelowi w formie sprzętowej i aplikacyjnej. Dołącz do nas na stanowisku:

Miejsce pracy: Warszawa, Działkowa 115A

Używamy: C, C++, Python, Yocto, UNIX/Linux, RTOS, ARM, Xilinx MPSoC, Gitlab CI/CD, Agile

O projekcie: Nowa generacja szyfratorów IP dla wojska oraz administracji rządowej.

O zespole:

W Pionie Systemów Wbudowanych zajmujemy się projektowaniem oraz rozwojem urządzeń kryptograficznych. Urządzenia są wykorzystywane przez Służby, Administrację oraz podmioty gospodarcze przetwarzające informacje niejawne. Co ważne, są one od podstaw projektowane w naszej Firmie. Wykorzystujemy zarówno niskoprądowe mikrokontrolery z zaawansowanymi mechanizmami zarządzania energią, rozbudowane procesory aplikacyjne CPU/APU pracujące pod kontrolą systemów klasy Linux/Unix, jak i układy programowalne FPGA oraz FPGA-SoC.
Poszczególne zespoły projektowe liczą 5-8 osób, praca w nich odbywa się zgodnie z metodologią Agile. Wykorzystujemy narzędzia wspierające tworzenie i utrzymywanie kodu (w tym CI/CD) oraz wspierające zarządzanie projektem (Redmine). W każdym zespole znajdują się doświadczeni inżynierowie. Promujemy dzielenie się wiedzą oraz budowanie kompetencji naszych pracowników. Wykorzystujemy nowoczesne technologie embedded, jak również algorytmy i protokoły kryptograficzne.

Profil:
  • dobra znajomość języków programowania C++, Python
  • doświadczenie w programowaniu systemowym Linux/UNIX
  • doświadczenie komercyjne na podobnym stanowisku
  • znajomość zagadnień z zakresu sieci komputerowych
  • znajomość zagadnień z zakresu kryptografii, cyberbezpieczeństwa
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne czytanie dokumentacji technicznej
  • umiejętność pracy w grupie i komunikatywność
Mile widziane:
  • wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne
  • znajomość dobrych praktyk tworzenia oprogramowania
  • znajomość procesów i narzędzi rozwoju oprogramowania (w tym CMake, Make, GitLab CI/CD)
  • znajomość innych języków programowania (C, Rust)
  • znajomość języków skryptowych (Bash)
Zadania
  • udział w procesie projektowania architektury oraz funkcjonalności oprogramowania
  • tworzenie wysokiej jakości kodu źródłowego
  • nadzór nad jakością, utrzymywanie oraz rozwój istniejących projektów
  • udział w procesie testów i weryfikacji jakości urządzeń
  • uczestnictwo w tworzeniu dokumentacji projektowej
Oferujemy:
  • Rozwój: różnorodne projekty (komercyjne/publiczne/specjalne), praca przy autorskich produktach, code review, regularny feedback, certyfikacje, narzędzia pracy, wsparcie doświadczonych osób,
  • Równowagę: bezpieczeństwo i stabilizację; umowę o pracę/B2B, praca w modelu hybrydowym, niekorporacyjna atmosfera, zdefiniowany zakres zadań, wydarzenia integracyjne, grupy sportowe,
  • Szacunek dla indywidualności; przyjazna atmosfera pracy, otwartość na pomysły i inicjatywy pracownicze, autonomię
  • Płaską strukturę w organizacji w stu procentach o kapitale polskim,
  • Pakiet benefitów: Medicover, Multisport, dofinansowanie wypoczynku indywidualnego i obozów/kolonii dzieci.
Administratorem danych w procesie rekrutacji jest Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 116, 02-230 Warszawa, tel. +48 22 570 57 10, email: biuro@enigma.com.pl, dane kontaktowe Inspektora ochrony danych: iod@enigma.com.pl.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się na stronie: