ETL Developer

ASTEK Polska jest częścią dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej Grupy ASTEK. Specjalizujemy się w outsourcingu kadry IT i realizacji projektów informatycznych. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów dla liderów z obszarów bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, hi-tech, farmacji i logistyki w Polsce i za granicą.

I am looking for an ETL Developer with knowledge of Informatica PC and/or SSIS.

It is a remote project from the biomedical sector.

We offer up to 750 pln net+vat/day.

Requirements:
  • Quick availibility (its vital that you could start working ASAP).
  • Very good command of ETL processing (Informatica PC and/or SSIS).
  • Very good command of SQL & PL/SQL, knowledge of: Oracle DB and/or MSSQL Server
  • At least 4 years of DB/ETL development experience
  • English at least at B2 level.
  • Basic command of UNIX.
Dlaczego warto z nami pracować?
  • Solid Foundations
  • Ambitious Projects
  • Individual approach and friendly atmosphere
  • Famous Brands
  • Inspiring Leaders
  • Flexibility
  • Extra Benefits
  • Referral System

Luxoft

Lokalizacja: małopolskie/Krakow

Providing analytical, operational and strategic support to client Analyse the clients business need and provide recommendations Map the business requirements to the application Design of application...

wczoraj

Luxoft

Lokalizacja: mazowieckie/Warsaw

Working closely with BAs you will be delivering post trade workflow configuration and real-time integration to upstream and downstream systems to specifications provided by our BA team. Murex post...

2021-01-14

Exorigo-Upos sp. z o.o.

Lokalizacja: śląskie/Gliwice

Zadania: utrzymanie i rozwój istniejących systemów; programowanie w różnych warstwach aplikacji: logika biznesowa, baza danych, warstwa prezentacji; dbałość o wysoką jakość, wydajność i...

2021-01-14