Naczelnik

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 137303

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- kontakt z klientem zewnętrznym,

- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

- zagrożenie korupcją,

- stres związany z koniecznością podejmowania decyzji pod presją czasu,

- budynek architektonicznie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ma następujące zadania:
  • Kieruje pracą wydziału, w szczególności ustala kierunki działania i priorytety realizowanych zadań, rozdziela zadania pomiędzy pracowników i sprawuje nadzór merytoryczny nad ich wykonaniem
  • Koordynuje prace związane z utrzymywaniem rejestrów prowadzonych przez Ministra Sprawiedliwości w szczególności: Krajowego Rejestru Karnego i Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz rejestrów sądowych, w szczególności: Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Zadłużonych, Ksiąg Wieczystych oraz Rejestru Zastawów
  • Sprawuje nadzór nad procesem technicznego administrowania warstwą aplikacyjną rejestrów i rejestrów sądowych w stopniu umożliwiającym zachowanie jej bezpieczeństwa, zabezpieczenie danych przed nieuprawnionym dostępem oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa
  • Planuje zasoby niezbędne do poprawnego utrzymania rejestrów i rejestrów sądowych przy określonych parametrach ich dostępności
  • Uczestniczy w definiowaniu wymagań w zakresie przyjmowania, wdrażania oraz eksploatacji usług dedykowanych dla rejestrów i rejestrów sądowych
  • Bierze udział w opracowywaniu technicznej części dokumentacji przetargowej oraz udział w postępowaniach na dostawy i usługi w zakresie utrzymania, modyfikacji i rozwoju systemów
  • Uczestniczy w rozwoju dedykowanych usług IT wykorzystywanych w rejestrach i rejestrach sądowych, z wyłączeniem infrastruktury IT
  • Uczestniczy w procesie projektowania i wdrażania dedykowanych usług IT wykorzystywanych w rejestrach

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania i administrowania systemami informatycznymi
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Wiedza w zakresie zarządzania i administrowania systemami teleinformatycznymi
  • Wiedza w zakresie zarządzania projektami informatycznymi oraz świadczeniem usług informatycznych
  • Znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie rejestrów w ramach resortu sprawiedliwości, tj. ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym, ustawy o księgach wieczystych i hipotece, ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych, ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów
  • Zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, pozytywne podejście do klienta, otwartość na zmiany, podejmowanie decyzji i odpowiedzialności, radzenie sobie z presją, planowanie i myślenie strategiczne, zarządzanie personelem
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Certyfikat ITIL Foundation lub wyższy
  • Certyfikat PRINCE2 Foundation lub równoważny
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2