Starszy inspektor

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Komendant Powatowy Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Kępno
Ogłoszenie o naborze Nr 133304

Warunki pracy

Praca administracyjno - biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,

Użytkowanie sprzętu biurowego,

Praca w godzinach od 7:30 do 15:30 w dniach od poniedziałku do piątku

Zakres zadań

  • prowadzi dokumentację teletechniczną zleconych prac i aktualizuje ją
  • współpracuje ze służbami technicznymi operatorów telekomunikacyjnych oraz instytucji Państwowych i samorządowych
  • bezpośrednio nadzoruje nad prawidłowym wykorzystaniem sprzętu łączności i informatyki, prowadzi szkolenia w zakresie prawidłowej eksploatacji oraz bieżąco wspiera użytkowników sprzętu będącego w użytkowaniu jednostki;
  • wstępnie diagnozuje uszkodzenia sprzętu teleinformatycznego, dokonuje drobnych napraw, w przypadku poważniejszych uszkodzeń lub obowiązywania umów serwisowych – przekazuje sprzęty do naprawy do WŁiI KWP;
  • konfiguruje i instaluje oprogramowanie oraz sprzęty teleinformatyczne dla użytkowników końcowych jednostki i jednostek podległych;
  • realizuje wytyczne KGP przesyłane przez Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe POL-CERT oraz zawarte w dokumentach ”Zalecenia dotyczące standardów technicznych, użytkowych oraz bezpieczeństwa, stosowanych w Policji w zakresie informatyki i łączności”, politykach bezpieczeństwa, instrukcjach bezpieczeństwa i innych decyzjach KGP dot. systemów informatycznych jawnych (np. KSIP,SWD), dokumentach SWBS i PBE systemów i stanowisk informatycznych niejawnych oraz w politykach bezpieczeństwa i decyzjach Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu;
  • nadzoruje sieci PSTD i CWI w zakresie ich prawidłowej konfiguracji
  • sprawuje podstawowy nadzór techniczny i administruje systemami lokalnymi jednostki, w tym systemami kontroli dostępu i monitoringów obiektowych
  • prowadzi wstępną obsługę incydentów - analiza zdarzeń i ich kwalifikacja jako incydent bezpieczeństwa.
  • prowadzi rozpoznanie zagrożeń cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych jednostki.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego doświadczenie w pracy nad obsługą sieci i systemów teleinformatycznych
  • prawo jazdy kat. B
  • umiejętność czytania dokumentacji technicznej
  • umiejętność pracy w zespole
  • posiadanie upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "poufne" lub złożenie oświadczenia o gotowości poddania się postępowaniu sprawdzającemu celem uzyskania odpowiedniej klauzuli dostępu do informacji niejawnych
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/ kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • certyfikat ITIL 4 Foundation
  • umiejętność organizowania pracy własnej
  • wiedza w zakresie przepisów resortowych