Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 113708

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Praca przy komputerze

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością

Zakres zadań

  • Dokonuje na poziomie jednostkowym kompleksowej analizy danych z różnych źródeł, w tym wyników badań statystycznych oraz informacji ze źródeł administracyjnych i uczestniczy w opracowywaniu informacji wynikowych Wydziału, w celu zaspokojenia oczekiwań odbiorców danych,
  • Współpracuje z instytucjami krajowymi i zagranicznymi w zakresie badań przedsiębiorstw prowadzonych w Wydziale, w celu zapewnienia wymaganej jakości informacji,
  • Uczestniczy w opracowywaniu metodologii badań, które pozwalają obserwować różne efekty działalności gospodarczej przedsiębiorstw niefinansowych, dostosowując zakres badań do zmian zachodzących w otoczeniu prawno-ekonomicznym, w celu pozyskania odpowiedniej jakości danych statystycznych,
  • Uczestniczy w przygotowywaniu programu badań statystycznych w zakresie badań prowadzonych w Wydziale, w celu poinformowania respondentów o nakładanych na nich obowiązkach sprawozdawczych,
  • Uczestniczy w pracach związanych z rozwojem wybranych obszarów badawczych, w celu przygotowania do wypełniania wymogów UE w zakresie uzgodnionym z Eurostatem.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie: informatyka lub matematyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (B2)
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Poszukiwanie informacji
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikacja interpersonalna
  • Komunikacja pisemna
  • Kreatywność
  • Myślenie analityczne
  • Współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie w opracowywaniu informacji zawierających dane statystyczne
  • Znajomość jednego ze specjalistycznych programów komputerowych do analizy danych (np. Statistica, SPSS, R)
  • Znajomość podstaw programowania
  • Wiedza z zakresu ekonomii
  • Wiedza z zakresu rachunkowości