Starszy statystyk informatyk

Urząd Statystyczny we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 139628

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: - obsługa komputera powyżej 4 godzin, - praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: - praca przy komputerze, - oświetlenie naturalne i sztuczne.

Zakres zadań

  • Zasila Bank Danych Lokalnych, prowadzi kontrolę poprawności formalnej i logicznej tabel z danymi zasilającymi Bank, uzyskuje spójność danych we współpracy z jednostkami autorskimi, prowadzi bieżącą aktualizację danych w produkcyjnej i publicznej bazie Banku.
  • Utrzymuje zgodność metadanych Banku Danych Lokalnych dotyczących obowiązującego podziału terytorialnego kraju oraz nomenklatury NUTS, dokonuje wynikających ze zmian przeliczeń zawartości informacyjnej bazy danych.
  • Współuczestniczy w pracach przy aplikacjach wspomagających system Banku Danych Lokalnych (bazy danych, arkusze kalkulacyjne, pakiety statystyczne).
  • Współuczestniczy w pracach projektowo - programistycznych doskonalących tryb aktualizacji bazy oraz system udostępniania zasobów Banku.
  • Bierze udział w pracach związanych z udostępnianiem danych Banku odbiorcom z Głównego Urzędu Statystycznego i odbiorcom indywidualnym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie informatyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego : powyżej 6 miesięcy w administracji lub pracy biurowej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Podstawowa znajomość technologii informatycznych i języków programowania
  • Łatwość komunikacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Wysoki poziom kultury osobistej
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka SQL oraz zagadnień związanych z bazami danych